Traybakes zijn momenteel erg populair. Je zou het ook gewoon ovenschotel kunnen noemen. Het handige van een tray bake is dat je allerlei ingrediƫnten in een ovenschaal of op een ovenplaat doet, zoals diverse soorten groenten, aardappel en vlees, vermengd met kruiden en wat olie. Vervolgens laat je de oven verder het werk doen. Lekker gemakkelijk.
Voor het recept van de traybake met zoete aardappel heb ik de zoete aardappelblokjes van Aviko gebruikt. Deze heb ik altijd in mijn vriezer liggen. Super handig. Verder heb ik uien toegevoegd, wat tomaatjes, doperwtjes, ras el hanout kruidenmix en vegan rulgehakt. Daardoor past dit recept niet alleen in het TipTopper dieet, maar is het ook nog eens erg gezond en vegan. Uiteraard kun je ook rundergehakt of kipgehakt gebruiken, maar dan is het gerecht niet meer vegan of vegetarisch. Ik zou dan wel het gehakt gelijk toevoegen in de schaal, in plaats van pas na 20 minuten.
Voor 2 personen
Bereidingstijd: ca 35 minuten inclusief oventijd
De gebruikte kom op de foto is de Porto Reactief Glazuur Wit/Blauw kom 14,5 cm. Deze is verkrijgbaar in de TipTopper shop.